Boys Events Record Athlete School Year Meet
           
100 Meters 10.76 James Montgomery Cordova 2004 Bronco Invitational
200 Meters 21.83 Kianti Gix Rio Americano 2007 SJS Division II Finals
400 Meters 47.60 Myles Ellis Antelope 2016 SJS Division II-III Finals
800 Meters 1:52.36 Richard Jones Benicia 2006 SJS Division II Finals
1600 Meters 4:16.20 Robert Pflasterer Del Campo 2011 SJS Division II-III Finals
3200 Meters 9:14.42 Chris Kigar El Camino 2011 SJS Division II-III Finals 
110 M Hurdles 14.31 Chris Mamon Benicia 2009 SJS Division II Trials 
300 M Hurdles 38.20 Akaash Clayton Kennedy 2016 SJS Division II-III Finals
400 M Relay 41.71 Rodriguez (Fairfield)   2011 SJS Division II-III Finals
1600 M Relay 3:18.57 Del Oro (Loomis)   2011 SJS Division II-III Finals
High Jump 6-11.00 Isaiah Holmes Oakmont 2016 SJS Division II-III Finals
Long Jump 23-09.00 Isaiah Holmes Oakmont 2015 SJS Division II-III Finals
Triple Jump 48-07.50 Neelon Greenwood Fairfield 2006 SJS Division II Finals
Pole Vault 16-02.00 Derek Masterson Ponderosa 2008 SJS Division II Finals
Shot Put 60-02.25 Stephen Boals Jesuit 2011 Bronco Invitational
Discus 175-05 James Kinloch Granite Bay 2011 SJS Division II-III Finals
           
Girls Events
Record
Athlete
School
Year
Meet
           
100 Meters 11.97 Amber Purvis Benicia 2008 SJS Division II Trials
200 Meters 24.16 Amber Purvis Benicia 2008 SJS Division II Trials
400 Meters 54.56 Nia Dorner Cordova 2013 SJS Division II-III Finals
800 Meters 2:10.86 Alex Kosinski Oak Ridge 2007 Bronco Invitational
1600 Meters 4:53.38 Alex Kosinski Oak Ridge 2007 SJS Division II Finals
3200 Meters 10:43.24c Collier Lawrence  Reno 2003 C. A. L. Invitational 
100 M Hurdles 14.27 Brie Simmons Del Oro 2012 SJS Division II-III Finals
300 M Hurdles 43.64 Brie Simmons Del Oro 2012 SJS Division II-III Finals
400 M Relay 47.09 Fairfield   2006 SJS Division II Finals
1600 M Relay 3:45.93 Fairfield   2006 SJS Division II Finals
High Jump 5-07.00 Tiffany Grimes St. Francis 2004 Bronco Invitational
Long Jump 19-01.50 Amber Purvis Benicia 2007 SJS Division II Finals
Triple Jump 38-07.00 Kendal Nielsen Bear River 2012 SJS Division II-III Finals
Pole Vault 12-11.00 Katie Zingheim Granite Bay 2011 SJS Division II-III Finals
Shot Put 49-04.00 Jessica Pressley Laguna Creek 2003 Delta League Finals
Discus 156-06 Hannah Chappell Oakdale 2016 SJS Division II-III Finals