Licensed to Bella Vista High School HY-TEK's Meet Manager Capital Valley Conference Finals 5-14-1992 Event 1 Girls 100 Meter Hurdles Varsity =============================================================================== Name Year School Finals Wind H# Points =============================================================================== 1 Taylor, Jolie 10 Oakmont 17.2 Event 2 Boys 110 Meter Hurdles Varsity ============================================================================ Name Year School Finals Wind Points ============================================================================ 1 Porter, David 12 Oakmont 14.9 Event 3 Girls 4x100 Meter Relay Varsity ======================================================================= School Finals Points ======================================================================= 1 Highlands 50.4 Event 7 Boys 4x100 Meter Relay Varsity ======================================================================= School Finals Points ======================================================================= 1 Highlands 42.6 Event 8 Girls 1600 Meter Run Varsity ======================================================================= Name Year School Finals Points ======================================================================= 1 Allen, Lisa 10 Mira Loma 5:42.9 Event 9 Boys 1600 Meter Run Varsity ======================================================================= Name Year School Finals Points ======================================================================= 1 Farley, Matt 11 Jesuit 4:30.2 Event 11 Girls 400 Meter Dash Varsity ========================================================================== Name Year School Finals H# Points ========================================================================== 1 Katerkamp, Ulrike 10 Oakmont 60.3 Event 12 Boys 400 Meter Dash Varsity ========================================================================== Name Year School Finals H# Points ========================================================================== 1 Lewis, Brian 11 Highlands 49.4 Event 14 Girls 100 Meter Dash Varsity =============================================================================== Name Year School Finals Wind H# Points =============================================================================== 1 Bedford, Camen 12 Highlands 12.5 Event 15 Boys 100 Meter Dash Varsity =============================================================================== Name Year School Finals Wind H# Points =============================================================================== 1 Lewis, Brian 11 Highlands 10.8 Event 17 Girls 300 Meter Hurdles Varsity ========================================================================== Name Year School Finals H# Points ========================================================================== 1 Slaugh, Heidi 11 Roseville 52.4 Event 18 Boys 300 Meter Hurdles Varsity ========================================================================== Name Year School Finals H# Points ========================================================================== 1 Gayle, Rashid 12 Roseville 38.7 Event 20 Girls 800 Meter Run Varsity ======================================================================= Name Year School Finals Points ======================================================================= Event 21 Boys 800 Meter Run Varsity ======================================================================= Name Year School Finals Points ======================================================================= 1 Drake, Jim 12 Jesuit 2:00.6 Event 23 Girls 200 Meter Dash Varsity =============================================================================== Name Year School Finals Wind H# Points =============================================================================== 1 Holinka, Christy 11 Mira Loma 26.4 Event 24 Boys 200 Meter Dash Varsity =============================================================================== Name Year School Finals Wind H# Points =============================================================================== 1 Lewis, Brian 11 Highlands 22.1 Event 26 Girls 3200 Meter Run Varsity ======================================================================= Name Year School Finals Points ======================================================================= 1 Allen, Lisa 10 Mira Loma 12:30.2 Event 27 Boys 3200 Meter Run Varsity ======================================================================= Name Year School Finals Points ======================================================================= 1 Tackett, Jason 11 Mira Loma 9:48.6 Event 29 Girls 4x400 Meter Relay Varsity ======================================================================= School Finals Points ======================================================================= 1 Mira Loma 4:22.9 Event 30 Boys 4x400 Meter Relay Varsity ======================================================================= School Finals Points ======================================================================= 1 Roseville 3:29.3 Event 31 Girls High Jump Varsity ======================================================================= Name Year School Finals Points ======================================================================= 1 Taylor, Jolie 10 Oakmont 4-08.00 Event 32 Girls Pole Vault Varsity ======================================================================= Name Year School Finals Points ======================================================================= Event 33 Girls Long Jump Varsity ============================================================================ Name Year School Finals Wind Points ============================================================================ 1 Percival, Andrea 12 Roseville 15-07.00 Event 34 Girls Triple Jump Varsity ============================================================================ Name Year School Finals Wind Points ============================================================================ 1 Frazier, Latonya 11 Mesa Verde 33-01.00 Event 35 Girls Shot Put Varsity ======================================================================= Name Year School Finals Points ======================================================================= 1 Mercer, Sarah 12 Oakmont 35-02.00 Event 36 Girls Discus Throw Varsity ======================================================================= Name Year School Finals Points ======================================================================= 1 Mercer, Sarah 12 Oakmont 103-11 Event 37 Boys High Jump Varsity ======================================================================= Name Year School Finals Points ======================================================================= 1 Gomez, Gabe 12 Rio Americano 6-04.00 Event 38 Boys Pole Vault Varsity ======================================================================= Name Year School Finals Points ======================================================================= 1 Aitken, Truett 12 Jesuit 14-00.00 Event 39 Boys Long Jump Varsity ============================================================================ Name Year School Finals Wind Points ============================================================================ 1 Davis, Unk 12 Foothill 21-05.00 Event 40 Boys Triple Jump Varsity ============================================================================ Name Year School Finals Wind Points ============================================================================ 1 Cherwin, Chris 12 Oakmont 42-11.50 Event 41 Boys Shot Put Varsity ======================================================================= Name Year School Finals Points ======================================================================= 1 Griffin, Tim 12 Jesuit 50-08.50 Event 42 Boys Discus Throw Varsity ======================================================================= Name Year School Finals Points ======================================================================= 1 Griffin, Tim 12 Jesuit 144-03
Boys Events | Athlete | School | Mark |
100 meters | Lewis | Highlands | 10.74h |
200 meters | Lewis | Highlands | 22.09h |
400 meters | Lewis | Highlands | 49.34h |
800 meters | Drake | Jesuit | 2:00.52h |
1600 meters | Farley | Jesuit | 4:30.13h |
3200 meters | Tackett | Mira Loma | 9:48.58h |
110 hurdles | Porter | Oakmont | 14.88h |
300 hurdles | Gayle | Roseville | 38.68h |
4 x 100 Relay | Highlands | 42.59h | |
4 x 400 Relay | Roseville | 3:29.30h | |
High Jump | Gomez | Rio Americano | 6-04 |
Pole Vault | Aitken | Jesuit | 14-00 |
Long Jump | Davis | Foothill | 21-05 |
Triple Jump | Cherwin | Oakmont | 42-11.50 |
Shot Put | Griffen | Jesuit | 50-08.50 |
Discus | Griffen | Jesuit | 144-03 |
Girls Events | Athlete | School | Mark |
100 meters | Bedford | Highlands | 12.46h |
200 meters | Holinka | Mira Loma | 26.36h |
400 meters | Katerkamp | Oakmont | 60.23h |
800 meters | ? | ? | Nothing under 2:20 |
1600 meters | Allen | Mira Loma | 5:42.86h |
3200 meters | Allen | Mira Loma | 12:30.11h |
100 hurdles | Taylor | Oakmont | 17.16h |
300 hurdles | Slaugh | Roseville | 52.33h |
4 x 100 Relay | Highlands | 50.37h | |
4 x 400 Relay | Mira Loma | 4:22.90h | |
High Jump | Taylor | Oakmont | 4-08 |
Pole Vault | Not Contested | N/A | N/A |
Long Jump | Percival | Roseville | 15-07 |
Triple Jump | Frazier | Mesa Verde | 33-01 |
Shot Put | Mercer | Oakmont | 35-02 |
Discus | Mercer | Oakmont | 103-11 |